[sg_popup id=1756]
دسته‌بندی نشده هنرهای برجسته ایرانی

احجام چوبی سنتی Volume of wood

نوشته شده توسط فرشاد جعفرزاده

احجام چوبی سنتی 

یکی از صنایع دستی تزیینی- کاربردی ایران :”احجام چوبی” نام دارد.

در هر نقطه از ایران که چوب یافت شود، ساخت احجام چوبی نیز رواج دارد هنگامی که انسان تمایل به ساختن احجام و پیکره را پیدا کرد ، چوب را به نوعی ماده ی اولیه ی کار خود قرار داد. به لحاظ امکانات فیزیکی ونیز بافت زیبای چوب تولید حجم های چوبی ، بسیار بدیع، زیبا و تحسین برانگیز است .

احجام چوبی

احجام چوبی

احجام چوبی

ابزار کار 

ابزار کار مورد استفاده برای ساخت احجام چوبی ، تقریبا همان ابزار کار نجاری و منبت کاری است، ضمن این که برحسب نیاز از وسایل و ابزار خاصی نیز استفاده می کنند امروزه این هنر در تهران ، آذربایجان غربی، تبریز ، ورزقان، کردستان و مازندران رایج است .

روش نگهداری

روش نگهداری احجام چوبی حفاظت از رطوبت مداوم ، حرارت و آتش، اشعه ی مستقیم ومداوم خورشید، ضربه های ناگهانی و اشیای نوک تیز و برنده است تمیز کردن این گونه تولیدات با دستمال مرطوب امکان پذیر بوده ولی می بایستی در خشک کردن آن تعجیل کرد.

استان: تهران- آذربایجان شرقی (تبریز ورززقان) – زنجا- کردستان- مازندران – البرز- مرکزی

“فروشگاه آنلاین آرشان آرت”

آمده ایم برای دمیدن جانی دوباره

حمایت از تولید ملی ، حمایت از هنرمند ایرانی

تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی فروش صنایع دستی بومی ایرانی

فروشگاه اینترنتی آرشان آرت در سال 1397 آغاز به کار کرد . چشم انداز این وب سایت معرفی و فروش محصولات بومی صنایع دستی هر استان و استفاده از پتانسیل های بومی نیروی تولید در ایران بوده است.

امید است با معرفی هر چه بهتر محصولات و هنرمندان بومی در ایران گامی در عرصه اشتغال زایی و معرفی محصولات به دیگر نقاط دنیا برداریم.

درباره نویسنده

فرشاد جعفرزاده

دیدگاهتان را بنویسید